logo FisAir

Španělský výrobce odvlhčovacích zařízení s velkým kapacitním rozsahem od několika litrů vody až po 90 litrů za den. Kompaktní jednotky jsou řešeny tak, aby zabraly co nejméně místa při dodržení maximálního zvlhčovacího výkonu. Fisair je jedničkou ve svém oboru pro země jižní Evropy a Latinské Ameriky.

Odvlhčovač Fisair DFRB

Odvlhčovač Fisair DFRD

Odvlhčovač Fisair DFRC

Odvlhčovače série DFRB


Jednotky jsou konstruovány tak, aby zabraly co nejméně místa a jejich provedení je z nerezové oceli s včleněným silikagelovým vysušujícím rotorem. Tento způsob poskytuje maximální výkonnost při zadržování molekul vodních odparů z protékajícího vzduchu, zatímco rotace zaručuje nepřetržité a stálé sušení. Masivní ocelové desky uvnitř jednotky zajišťují, že vzduch přiváděný ventilátorem jde přes různé sekce rotoru. Účinný průřez rotoru je rozdělen na tři sekce, oddělené speciálními těsněními:


Tabulka technických parametrů

Jeden proud vzduchu (procesní vzduch) prochází největší vzduchovou sekcí rotoru a opouští jednotku jako suchý vzduch s redukovaným množstvím vlhkosti. Druhý vzduchový proud (reaktivační vzduch) je nejprve ohříván formou PTC (*) ohřívače a je pak schopen pronikat do děr v silikagelovém kole, čímž se extrahují vodní páry dříve zadržené v procesním sektoru a jsou odstraňovány z odcházejícího vzduchu.
Druhý, nebo reaktivační průtok vzduchu, prochází nejdříve přes sekci zpětného zisku tepla, což minimalizuje tepelné ztráty mezi dvěma výše uvedenými sekcemi, které mohou vzniknout z otáčení rotoru. To snižuje spotřebu ohřívače a minimalizuje tepelný nárůst průtoku vzduchu.
(*)PTC – Pozitivní Tepelný Koeficient – ohřívač nebo termistor je samoregulovatelný polovodičový topný element, který rozptyluje teplo podle toho, jak se vzduchový průtok dotýká jeho součástí a to přímo souvisí se spotřebou elektrické energie jednotky. Jelikož odvlhčovací výkon je proporcionální k reaktivační síle, pak snížením nebo zvýšením ohřívaného proudu vzduchu můžeme regulovat odvlhčovací výkon jednotky. Tento efekt je snadno možné vidět na ampérmetru umístěném na předním panelu. Jednotky řady DFRB jsou ideální pro prostory, kde není zavedená řízená vzduchotechnika nebo kde systém vyžaduje další regulaci vlhkosti.nahoru

Odvlhčovače série DFRD


Pokud jsou požadavky na parametry suchého vzduchu opravdu vysoké, nemůže být procesní vzduch míchán s okolním vzduchem, který má vysoký stupeň obsahu vlhkosti, Pro takovéto vysoké nároky jsou procesní a reaktivační proudy vzduchu drženy odděleně při použití dvou na sobě nezávislých ventilátorů. S řadou DFRD můžeme dostat velmi nízkou hodnotu teploty rosného bodu.


Tabulka technických parametrů
nahoru

Odvlhčovače série DFRC


POPIS ZAŘÍZENÍ:

Odvlhčovače se silikagelovým vysoušením rotoru od firmy Fisair typ DFRC-E jsou samonosné a kompaktní jednotky vyráběné s:

  • Pláštěm z galvanizovaných ocelových plechů s fosfátovým nátěrem v kombinaci barev RAL 6018/6019 s emailovým provedením (na vyžádání je možno dodat v nerezovém provedení z AISI 304).
  • Ochranným rámem a stříškou z ocelového plechu.
  • Se vzduchovým ohřívačem aktivovaným rotorem s elektrickým odporovým čidlem a ochranným termostatickým vypínáním.
  • Radiálním ventilátorem s dopředu zahnutými lopatkami, s přímým pohonem vyrobeným z galvanizované oceli (na vyžádání možná nerezová ocel).
  • Regulačními klapkami průtoku vzduchu z hliníku.
  • Kapsovým filtrem třídy G4 (na vyžádání vyšší třída).
  • Skříňkou s elektrickým ovládáním s hlavním spínačem a ochrannými elektrickými komponenty. Regulační napětí 24V
  • Provozní údaje, napájení a připojení na hlavní spínač jsou specifikovány individuálně

Tabulka technických parametrů


nahoru

Copyright Enthalpy 2017